КГУ «Общеобразовательная школа №5 города Атбасар отдела образования по Атбасарскому району управления образования по Акмолинской области»

"Recommendations for students to choose a profession"

15.04.2023

* Әркім өз мамандығын таңдайды.

* Сіздің таңдауыңыздың құндылығын түсініңіз (өзіңіз үшін және қоғам үшін), мамандықты және онымен байланысты барлық нәрсені зерттеңіз.

* Нақты әлеуметтік-экономикалық жағдайға (қажеттілік, бедел, жалақы және т.б.) назар аударыңыз.

* Кәсіби мақсатты бөліп көрсетіңіз, оны басқа өмірлік мақсаттармен (жеке, отбасылық)байланыстырыңыз

° Мақсатқа жету қадамдары ретінде өзіңізге жақын және орта перспективалар жүйесін құрыңыз.

* Сіз тек мамандықты ғана емес, сонымен бірге онымен байланысты өмір салтын және сізге қолайлы қызмет түрін таңдауыңыз керек.

• Шешімдерге жауапты болыңыз.

* Негізгі бағыт бойынша сәтсіздікке ұшыраған жағдайда резервтік опцияға ие болыңыз.

* Белгіленген мақсаттарға жету жолындағы қиындықтарды (сыртқы және ішкі) түсініңіз.

* Қиындықтарды жеңудің жолдары мен құралдарын белгілеңіз (жоспарлаңыз).

* Жоспарланған жоспарды жүзеге асыруды ең кішкентайдан бастаңыз: күнделікті өміріңізді талдау.

Красникова О. В.